MASAŻ DŹWIĘKIEM

W 2010 roku doświadczyłam po raz pierwszy kąpieli w dźwiękach mis i gongów, na których grała Barbara Pączkowska – moja przyjaciółka i przewodniczka po świecie dźwiękoterapii… 

Zachwyciło mnie subtelne, ale odczuwalne terapeutyczne działanie tych ręcznie wykonanych, metalowych instrumentów dopasowanych swoją wibracją do konkretnych organów.

Przez kolejne lata moje działania krążyły wokół masaży, działań artystycznych i holistycznych, a misy wzywały mnie swoim tajemniczym, głębokim brzmieniem.  Odpowiedziałam na to wołanie – ukończyłam upragniony intensywny kurs masażu dźwiękiem i od tamtej pory wykorzystuję tę technikę do terapeutycznej pracy z ludźmi, w której czuję się spełniona.

Masaż Dźwiękiem polega na ustawianiu mis dźwiękowych na poszczególnych miejscach na ciele i wokół osoby leżącej, a następnie wprawianiu instrumentów w brzmiące drgania.

Podczas takiego masażu, ciało odpręża się, masowany wchodzi w stan bardzo głębokiego relaksu, a wibracje na poziomie komórkowym harmonizują procesy zachodzące w ciele, pobudzając organizm do samouzdrawiania. Masaż ten jest przyjemny, regenerujący i łagodny.

Masaż dźwiękiem może odbywać się w domowym zaciszu- jeśli mieszkasz w okolicach Bytowa, co jakiś czas bywam również w Warszawie i Gdańsku. Stacjonarnie wykonuję ten masaż w centrum Terapii Naturalnych i Medycyny Chińskiej ,,Pełnia” w Bytowie.