Moje rękodzieło narodziło się z potrzeby tworzenia pięknych, barwnych przedmiotów jak amulety, niosące intencję, magiczne życzenie, lub po prostu mające przypominać o wartościach i jakościach, które mają manifestować się w życiu.

Tworzę je na zamówienie po otrzymaniu konkretnej intencji, w zgodzie z intuicją, kiedy moje ręce palą się do działania i czuję, że narodzi się coś pięknego.

To przepiękny proces, w którym łączę się z wibracją innej osoby i staram się ją poczuć – jaki kolor ma do niej przyjść? Jaki kamień, drzewo i ptak? Co będzie ją wspierało?

Początkowo tworzyłam z różnych gatunków drewna grzechotki i wachlarze do okadzania, używałam piór, które znajdowałam w naturze, zdjęcia gotowych ‘’stworzeń” zamieszczałam na moim funpage’u. Nazwa Patyqi przyszła wraz z pierwszymi Patyczanymi Stworzeniami, oraz z myślą, że chcę stosować naturalne materiały, tworzyć kompozycje inspirowane naturą, wykonywać przedmioty mocy takie jak patyki, które podczas spotkań w kręgu będą pomagać danej osobie trzymać głos. 

PATYQI - STWORZENIA MOCY

Pewnego razu odezwała się do mnie kobieta, której ogromnie spodobały się moje prace i zapytała, czy z piórek mogłabym stworzyć dla niej coś ładnego, co mogłaby nosić, nie miała dziurek w uszach, więc zapytała mnie o klipsy. Stworzyłam je i od razu poczułam ich dżunglowego ducha, jakbym powołała do życia istotki Mocy, niosące piękną, leśną, dziką energię. Kiedy opublikowałam ich zdjęcia odezwały się do mnie kolejne dwie kobiety i poprosiły o stworzenie dla nich kolczyków z intencją, po nich odezwały się kolejne cztery… I tak zbudowała się kolejka cudownych osób z przepięknymi, nieraz wzruszającymi historiami, barwnych jak ptaki i wyjątkowych, które otrzymują swoje Stworzenia. Kolejka przesuwa się do przodu i stwarzają się nowe cuda, za każdym razem inne, zawsze wyjątkowe. 

OBSERWUJ PATYQI NA FACEBOOKU: