MASAŻ KLASYCZNY

Masaż jest znakomitą metodą na regenerację, relaks, odprężenie i zadbanie o siebie. Uwielbiam dotyk, masaż, przytulanie, a samą siebie określiłabym jako bardzo cielesną osobę.  Dlatego też pracuję z ciałem, ćwiczę jogę, rozciągam się, oddycham z uważnością – czuję wtedy, że żyję, jestem obecna tu i teraz, czuję swoje ciało i czego mu potrzeba.

Pragnę poprzez mój masaż zapewniać innym ten stan obecności, wdzięczności za ciało, które jest pełne cudownych receptorów, napełnić masowaną osobę spokojem.  

Dobry dotyk, pełen uważności stymuluje uwalnianie hormonów szczęścia: oksytocyny, serotoniny, dopaminy, a także zmniejsza wydzielanie kortyzolu – hormonu stresu. W trakcie masażowej sesji można pracować nad zmniejszeniem bólu i napięć w określonych miejscach, masaż może rozgrzać, pobudzić krążenie, pobudzić tkanki do regeneracji i oczyszczania, zwiększa elastyczność skóry i ujędrnia, zwiększa mobilność w stawach i poprawia zakres mobilności ruchowej, wpływa korzystnie na jakość snu i procesów trawiennych, pomaga odzyskać energię, dobry nastrój… Daje możliwość autentycznego kontaktu z drugą osobą.

Widzę, jak mocno wzmaga się w ludziach potrzeba na sesje masażowe, o ile więcej mam w ostatnim czasie klientek i klientów. Uważam, że w obecnych czasach ludziom bardzo brakuje dotyku, żyjemy coraz dalej od siebie wzajemnie, a czasem i od siebie samych. 

Masaż daje możliwość większego kontaktu w bezpiecznej przestrzeni i w zaufaniu z drugim człowiekiem, poprawia samopoczucie, daje poczucie zaopiekowania, a oddanie się w dobre ręce specjalisty, który wie jak pracować z ciałem daje możliwość odpuszczenia kontroli, co bywa dla wielu niełatwe, a przynosi ulgę.

Czasami, gdy klienci pytają, czy lubię masować, opowiadam im historię o tym, jak patrzyłam z zachwytem na moją babcię, która ugniatała ciasto na stolnicy, a robiła to z wyczuciem i odpowiednią siłą jednocześnie – jej ciasto zawsze wychodziło najlepsze 😉